Profilaktyka Covid-19 + Profilaktyka Chorób Zakaźnych i Tropikalnych

Największy w Polsce Program Zdrowotny Powikłania i Profilaktyka Covid-19 oraz Program Zdrowotny Profilaktyka Chorób Zakaźnych i Tropikalnych rusza w czerwcu 2020

 

Mobilne Badania to lider na rynku badań profilaktycznych w systemie niestacjonarnym. Z naszych usług przez 12 lat skorzystało 130 000 pacjentów. W naszym portfolio posiadamy wszystkie największe sieci apteczne w Polsce, duże banki oraz największych ubezpieczycieli.

Wychodząc naprzeciw potrzebie zrodzonej przez epidemię Sars-CoV-2 w marcu 2020 r. wprowadzamy do oferty, jako pierwsi i jedyni w Polsce, Program Zdrowotny Powikłania i Profilaktyka Covid-19 oraz Program Zdrowotny Profilaktyka Chorób Zakaźnych i Tropikalnych.

W ramach programu zaprosiliśmy do współpracy kilkaset placówek medycznych w Polsce z sektora prywatnego, a docelowo w założeniach programu na lata 2020-2025 program ma obejmować dotarcie do 15 000 placówek medycznych w Polsce.

W ramach programów zdrowotnych Mobilne Badania w ciągu 4 lat stworzą sieć placówek partnerskich (placówki medyczne w całym kraju), które będą realizowały projekty profilaktyczne i projekty leczenia powikłań covid-19 oraz innych chorób zakaźnych w systemie zdalnym. Programy zakładają uruchomienie specjalnej strony internetowej, w ramach której każdy Polak będzie miał możliwość wysłania zgłoszenia i komercyjnego objęcia jednym z programów. Następnie w ramach specjalnie stworzonej platformy nasi konsultanci korzystając z infrastruktury placówek partnerskich będę kierowali pacjentów na badania w danym regionie.

Miesięcznie w ramach programu chcemy zdalnie kierować populacją 20 000 pacjentów. Usługi w systemie b2c będę sprzedawane poprzez skuteczny e-marketing oraz bazę pacjentów, którzy korzystali z naszych dotychczasowych programów profilaktycznych. W bazie posiadamy ponad 130 000 rekordów pacjentów, blisko 190 firm z sektora b2b oraz blisko 90 lekarzy. Tak szerokie zasięgi (wypracowane przez 12 lat doświadczeń w branży) pozwolą nam skutecznie spełnić potrzeby zdrowotne w zakresie ofertowanych programów dla niemalże każdego chętnego Polaka.

Programy w liczbach – założenia na lata 2020-2024

  • Dotarcie do 15 000 placówek medycznych z oferta programów profilaktycznych
  • Dotarcie do 1 mln pacjentów b2c kierowanych do procesów leczniczo-diagnostycznych w ramach sieci partnerskiej w latach 2020-2024
  • Dotarcie do 1200 firm z sektora b2b z oferta programów profilaktycznych (covid-19, choroby zakaźne i tropikalne), które zatrudniają łącznie blisko 150 000 osób

 

Oferta dla pacjentów B2B i B2C (na przykładzie programu covid-19)

  • Zgłoszenie przez specjalną platformę internetową, w ramach której pacjent rejestruje się jako uczestnik
  • Wizyta profilaktyczna w kierunku wybranej choroby (np. COVID-19 – dla pacjentów, którzy potrzebują informacji o powikłaniach po przebytej chorobie lub tych, którzy chcą profilaktycznie sprawdzić, czy nie przeszli infekcji bezobjawowo i jakie skutki mogła wywołać)
  • Badania laboratoryjne w kierunku COVID-19 (testy IgM, testy IgG)
  • Badania laboratoryjne i diagnostyczne w kierunku powikłań Covid-19: powikłania pulmonologiczne, neurologicznej, nefrologiczne, kardiologiczne, hematologiczne, psychiatryczne
  • Opracowanie modelu terapii dla pacjenta z powikłaniami
  • Opracowanie modelu profilaktyki dla pacjentów chcących uniknąć infekcji
  • Monitoring pacjentów przez dedykowanego opiekuna medycznego prowadzącego pacjenta z ramienia Mobilnych Badań przy współpracy z siecią partnerską (placówki medyczne)

 

Dedykowana strona internetowa projektu oraz więcej szczegółów – czerwiec 2020 r.