MOBILNA PRZYCHODNIA
Wszystko zaczęło się od „Białych Niedziel”, kiedy to personel medyczny wolontaryjnie badał pacjentów, niejednokrotnie opuszczając gmach szpitala czy przychodni. Każdy sprzęt przenośny pielęgniarki dziarsko wynosiły do ludu, by kontrolować stan zdrowia narodu. Pacjenci za to chętnie ustawiali się w długie kolejki, aby zmierzyć ciśnienie, bo brak mobilności sprzętu medycznego pozwalał jedynie na tak ograniczony zakres badań.
Dziś „Białe Niedziele” to mobilne badania, organizowane w każdej przestrzeni miejskiej.
Mammobusy czy osteobusy to krótko mówiąc gabinety na kółkach, wykonujące wachlarz kompleksowych badań. Mobilna przychodnia to możliwość przeprowadzania pomiarów stężenia glukozy czy cholesterolu, z zachowaniem wszelkich standardów pobierania krwi ludzkiej do badań oraz utylizacji odpadów medycznych.
Badanie z krwi włośniczkowej trwa zaledwie 3 minuty, rejestracja czynności elektrycznej mięśnia sercowego przez elektrokardiograf – 10 min., dermatoskopowe badanie skóry wykonywane w ramach profilaktyki czerniaka – kolejne 10 min. Badanie poparte konsultacją lekarską to kompletna informacja na temat stanu zdrowia. Badania w namiotach czy gabinety na kółkach można postawić w parku, na rynku miejskim czy przed centrum handlowym.
Dlaczego więc nie podarować badań pracownikom, kontrahentom, konsumentom, potencjalnym klientom?