Stare Czarnowo

Stare Czarnowo

Urząd Gminy Stare Czarnowo

Miejsce: Stare Czarnowo
Data: 23.11.2016
Rodzaj badania: badanie EKG wraz z konsultacją kardiologiczną
Ilość przebadanych pacjentów: 45

Nowy projekt, który realizowała Agencja Mobilne Badania, został zrealizowany w listopadzie na zlecenie Urzędu Gminy Stare Czarnowo. Pacjenci mogli sprawdzić stan swojego zdrowia po wcześniejszym zarejestrowaniu się na badania. Akcja była prowadzona w specjalnie przystosowanej strefie medycznej w świetlicy wiejskiej przy ul.Polnej 1 w Starym Czarnowie.

Mieszkańcy powyżej 18. roku życia mogli skorzystać z bezpłatnych badań elektrokardiograficznych, dokonać pomiaru ciśnienia we krwi oraz skorzystać z porady lekarza specjalisty.

Podczas prowadzonej akcji zostało przebadanych 45 pacjentów. W jednym przypadku zespół medyczny podjął decyzję o konieczności wezwania służb ratunkowych, które miały możliwość wykonania specjalistycznych badań i skierowania pacjenta na dalszą hospitalizację.

Badanie EKG jest jednym z podstawowych badań w profilaktyce układu krążenia. Najważniejszą zaletą EKG jest ujawnianie niedokrwienia mięśnia serca oraz cech zawału. Badanie EKG ma podstawowe znaczenie dla rozpoznawania np. zaburzeń rytmu serca czy zaburzeń przewodzenia impulsów. Jest pomocne w diagnostyce przyczyny bólu w klatce piersiowej czy uczucia duszności.

powrót do listy realizacji