Blue Medica Dłutów - 2015

Blue Medica Dłutów - 2015

Miejsce: Dłutów, przychodnia Blue Medica
Data: wrzesień, październik, listopad 2015
Rodzaj badania: badanie densytometryczne w osteobusie, konsultacje ortopedyczne, badania dermatoskopowe skóry wraz z konsultacją dermatologiczną, badanie poziomu glukozy we krwi wraz z konsultacjami diabetologicznymi,  analiza składu masy ciała wraz z konsultacjami dietetycznymi, badaniem EKG wraz z konsultacjami kardiologicznymi, konsultacje  okulistyczne, badanie USG jamy brzusznej i żył wraz z konsultacjami lekarskimi .
Ilość przebadanych pacjentów: 208

Dla naszego klienta, przychodni Blue Medica, która jest siecią nowoczesnych placówek medycznych, Mobilne Badania  przeprowadziły szereg akcji na przełomie trzech miesięcy w filii w Dłutowie.

Zaaranżowane przez nas działania miały na celu promocję placówki wśród mieszkańców i zapewnienie im łatwego dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej oraz umożliwienie im kontaktu ze specjalistami różnych dziedzin medycyny.

Głównym filarem zlecenia było przeprowadzenie cyklu badań i konsultacji w placówce w każdą niedzielę miesiąca. Uczestnicy mogli skorzystać z szerokiego spektrum badań medycznych oraz konsultacji. Duży odzew ze strony pacjentów pozwolił również ustalić, na jakiego lekarza zapotrzebowanie w tamtejszym rejonie jest największe, aby móc na stałe zapewnić jego opiekę i porady w placówce.

Działania te zostały poprzedzone kolportażem ulotek, który jako skuteczny kanał pozwolił na dotarcie do najmniejszych gospodarstw domowych i sąsiednich miejscowości.  

Dodatkowym działaniem w ramach współpracy z klientem było przygotowanie i przeprowadzenie lekcji zdrowego odżywiania w Szkole Podstawowej w Dłutowie. Podczas prelekcji nasz fachowiec z dziedziny dietetyki i trener personalny przekazał uczniom i rodzicom nie tylko wiedzę o tym, jak dobierać wartościowe produkty i przygotować z nich zdrowe i smaczne drugie śniadanie, ale też rozdał wszystkim specjalne śniadaniówki, aby mogli wygodnie nosić posiłki do szkoły.

Kontynuacją działań w szkole było zorganizowanie cyklu badań dietetycznych dla uczniów, przeprowadzanych w placówce. Uczestnicy mogli zmierzyć swoją wagę, poziom tkanki tłuszczowej w organizmie oraz wskaźnik BMI. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości zdrowego i aktywnego trybu życia wśród najmłodszych. 

powrót do listy realizacji